- Wonen
- Werken
- Vrije tijd
- Welzijn
- Bestuur
- Ronse in beeld
- ronse.be

UPDATE : Volg alle voorrondes en de weg naar de finale op de voet via onze facebook pagina : http://www.facebook.com/pages/Gent-Belgium/Oost-Vlaams-Rockconcours/72033347717?ref=ts
Het Oost-Vlaams RockConcours is hét tweejaarlijkse muziekconcours voor de provincie Oost-Vlaanderen en wordt gerealiseerd door de vzw OVRC in samenwerking met de Provinciale Jeugddienst en TourSupport bvba. Zoals reeds bekend heeft het Stedelijk Jeugdcentrum van Ronse zich bij deze organisatie kunnen aansluiten om lokaal aanstormend talent nóg meer een kansen te geven op een glorierijke carrière.
Beginnende artiesten hadden tot 30 juni de kans om hun ruwe materiaal via vi.be in te zenden naar het OVRC. Uit de maar liefst 127 inzendingen, heeft een professionele jury 48 groepen weerhouden, die het in één van de acht voorrondes tegen elkaar zullen opnemen. Zij zullen, langs een omwegje van de halve finale, strijden naar die felbegeerde finaleplaats op zaterdag 28 november 2009 in de concertzaal van de Vooruit te Gent. Alle finalisten worden opgenomen in de 100% Puur Pop uit de provincies (zie Poppunt) én in de lijst van groepen die in aanmerking komen voor subsidie aan organisatoren (zie Provincie Oost-Vlaanderen – dienst Cultuur). Eeuwige roem en faam zullen hen toekomen !
Maar, voor het zover is, zullen ze zich moeten bewijzen – bijvoorbeeld op de voorronde die wordt georganiseerd in het Stedelijk Jeugdcentrum te Ronse op vrijdag 18 september 2009.
Vanaf 20u zullen achtereenvolgens volgende bands het podium vullen en de goedkeuring van het publiek en de jury zoeken:
Paperfox, ofte de 26-jarige Rein die met haar intieme electronica-singer songwriterrepertoire de fans zal bekoren van Múm, Feist, The Postal Service, maar ook van Tori Amos en Tegan and Sara.
The Curvy Cuties Fanclub, een jonge band (16 en 17 jaar !) die indie-bluesrock brengt, en Oasis, Arctic Monkeys, Black Box Revelation, en zelfs Status Quo en The Who tot z’n helden rekent.
Supersoulfly, een combo dat naar eigen zeggen “catchy lijntjes over vrouwen op het verkeerde spoor en bijhorende wereldproblematiek” schrijft. Vette vibes, soul, funk en groove in de traditie van Jim Cole, Lalalover en Jamie Lidell.
Horny Housekeepers, eigentijdse postpunk electronicanoise met invloeden van Kraftwerk, Otot, Einstürzende Neubauten, en Frank Zappa.
Båtsman.music, sfeervolle alternative gebracht door 4 jonge knapen die in de platenkast thuis wellicht wel stuff van Radiohead, The Beatles, John Zorn, en TV on the Radio staan hebben.
John Gilbert, “da’s Leonard Cohen” zult U ongetwijfeld ook uitroepen na beluistering van z’n intieme verhalende songs, gebracht met een heerlijk duistere stem en bloedmooie arrangementen.
Fans van het eerste uur, trendspotters op zoek naar de nieuwe hype, en/of muziekliefhebbers allerhande reserveren alvast hun stekje, want het zal er hard en heet aan toegaan! Hier zullen de fundamenten voor een volgende ‘HotShot’ gelegd worden – en U was erbij !! En, er zit nóg meer in voor het publiek. Elke voorronde kan je de ‘Vedett van de avond’ worden, en een draagtas boordevol hebbedingetjes van Vedett in de wacht slepen.
Voorronde OVRC
Jeugdcentrum Ronse
Spinstersstraat 36
Deuren 19u30
Aanvang 20u00
VVK 5 euro
ADD 6 euro
Jeugdcentrum Ronse, Spinstersstraat 36, 9600 Ronse, T. 055/23.94.26, E. jeugd@ronse.be
Laatste update 17 sep 2009
De stad Ronse is steeds op zoek naar geschikte medewerkers. Iets voor jou?
Klik hier voor meer informatie over vacatures aan de stad.